تصویر روز
نرخ ارز
آب و هوا
پیوند ها
بنر ها
آمار سایت

بازدید امروز : 26
افراد آنلاین : 2
بازدید کل : 577140
جستجو در سایت
 
۶۵ درصد از اقلام صادراتی ایران به کشور روسیه محصولات کشاورزی است

هادی تیزهوش تابان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، صادرات 500 میلیون دلاری ایران به کشور روسیه و نقش بسیار مهم اقلام صادراتی استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 65 درصد از کل اقلام صادراتی کشورمان به مقصد روسیه را محصولات کشاورزی تشکیل می‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه تولید بخش عمده‌ای از کالاهای کشاورزی صادر شده به روسیه در گیلان انجام می‌‌شود عنوان کرد: این آمار برای استانی نظیر گیلان آمار خوبی به‌شمار می‌رود از طرفی بدون شک با استقرار دبیرخانه اوراسیا در این منطقه جایگاه روشن‌تری از لحاظ صادرات در انتظار گیلان خواهد بود.

تیزهوش‌تابان تشکیل اتحادیه گمرکی اوراسیا متشکل از پنج کشور روسیه، بلاروس‌، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان با جمعیتی بالغ بر 250 تا 300 میلیون نفر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر ایران به‌عنوان عضو میهمان این اتحادیه گمرکی پذیرفته شده است اما از همین شرایط هم باید به‌خوبی استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان اعمال تعرفه‌های خاص برای بسیاری از اقلام صادراتی و تسهیل در تجارت را از جمله مزیت‌های اقتصادی اتحادیه اوراسیا اعلام کرد و بیان داشت: صادرات کالاها با تعرفه‌های پائین‌تر و امکان وارد شدن راحت‌تر به بازار رقابتی بدون شک مزایای خوبی را شامل حال بازرگانان می‌کند.

وی ورود ما به جمع اتحادیه گمرکی اوراسیا را سکوی پرتابی برای کشورمان جهت برقراری ارتباط با کشورهای اروپایی دانست و خاطرنشان کرد: محصولات ایرانی مورد قبول بسیاری از کشورها است بنابراین باید با تقویت زیرساخت‌های بخش حمل و نقل و روزآمدتر کردن فرآیند بسته‌بندی اقلام صادراتی، این جایگاه را تقویت کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه پایلوت شدن گیلان به‌عنوان استان معین در بحث اتحادیه گمرکی اوراسیا را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: ظرفیت‌های تجاری و بازرگانی ایران و روسیه بالا است و دو کشور می‌توانند با تقویت بیشتر مناسبات و با انعقاد قراردادهای همکاری منطقه‌ای سطح ارتباطات خود را افزایش دهند.

تیزهوش تابان ایجاد فضای واحد اقتصادی را از جمله اهداف مهم تشکیل اتحادیه گمرکی اوراسیا اعلام کرد و اظهار داشت:‌ توسعه بازار مشترک و دستیابی به حرکت آزاد کالا، سرمایه، خدمات و مردم در بازار واحد کشورهای عضو و ترویج رقابت سالم در بازار مشترک از دیگر اهداف مهم ایجاد این پیمان‌نامه منطقه‌ای محسوب می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی گیلان اتخاذ سیاست‌های مشترک در حوزه کشاورزی، انرژی، فناوری و حمل و نقل را از دیگر کارکردهای مهم تشکیل اتحادیه اوراسیا دانست و افزود: با پیوستن ما به این پیمان‌نامه گمرکی امکان صادرات بخش زیادی از کالاهای ایران به کشورهای عضو اوراسیا فراهم می‌شود.

وی مقوله ﺗﺴﻬﯿﻞ در ارتباطات تجاری و بازرگانی بین دو کشور اﯾﺮان و روﺳﯿﻪ به ویژه در مقطع زمانی حساس کنونی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برگزاری اجلاس‌ها و همایش‌های سالانه می‌تواند به کشورمان کمک کند تا بتواند با ارائه راﻫﮑﺎرﻫﺎی مقتضی ﻣﺸﮑﻼت و موانع توسعه تجاری خود با کشورهای CIS را برطرف سازد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه اشتغال، حمایت همه‌جانبه از تولید ملی و صادرات کالاهای داخلی از بحث‌های بسیار جدی و از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری است ابراز داشت: برای گسترش و رونق هر چه بیشتر صادرات، اصلاح و بازنگری برخی از قوانین نظیر قوانین مالیاتی و بانکی بسیار ضروری است.

برگرفته از سایت خبرگزاری تسنیم

اخبار روز
۶۵ درصد از اقلام صادراتی ایران به کشور روسیه محصولات کشاورزی است
تولید نفت و میعانات گازی روسیه افزایش یافت
70 تن آب سنگین ایران را روسیه و امریکا خریداری کردند
از «اعطای امتیاز راه آهن جلفا به تبریز به روسیه» تا «رای به فوریت طرح اعاده اموال نامشروع»
روسیه ذخایر ارزی خارجی خود را یک میلیارد دلار افزایش داد
ایجاد واکسن ویروس کرونا توسط دانشمندان روس
قانون جدید روسیه برای موبایلها
تبادلات تجاری ایران با روسیه در چه سطحی است؟
خدمات پس از مرگ در روسیه رونق گرفته است/ قیمت منجمد کردن بدن کامل انسان 36 هزار دلار، منجمدسازی مغز 15 هزار دلار!
مرکز پشتیبانی تجاری روسیه در ایران راه اندازی شد
دمای هوای روسیه سریعتر از هرجای دیگر جهان افزایش خواهد یافت
روسیه رکورد استخراج نفت دوران شوروی را شکست
قرارداد گازی جدید بین روسیه و اوکراین
نمایشگاه ها
لیست نمایشگاههای روسیه در سال 2016
لیست نمایشگاه های روسیه در سال 2014
ثبت شرکت در روسیه
مراحل و نکات ویژه جهت ثبت شرکت در روسیه
مراحل ثبت شرکت به طور مستقل
جشنواره ها و همایش ها
شرکت در سمینار رابطه خلاقیت و ایده پردازی مدیران
شرکت در همایش نام آوران عرصه تولید و رقابت بین‌الملل
شرکت در نخستين جشنواره اعطاي جايزه نشان حمايت ملي
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی سایت و میزبانی وب : ایران طراح